Rehabilitační pomůcky
Wellness & Spa
Tepelná terapie
Rašelina
Zábaly
Zdravotnická technika
Parafín
Tejpování a tejpy
Cvičební a fitness pomůcky
Cvičební gumy Sanctband
Masážní prostředky
Sauna a pára
Tradiční čínská medicína
Hygiena, papír a doplňky
Knihy a plakáty
Tipy na dárky
TESTERY

Časté dotazy

Dobrý den,

prosím o konzultaci ohledně provozu parafínu. V rámci ambulantního provozu používáme „Vodní a parafínovou lázeň E 2000 COMBI“ Eureko. V návodu je pouze uvedeno doporučení, že se má používat pod dohledem. Zajímalo by mě, jak dlouho může být permanentně v provozu tzn. po jak dlouhé době se doporučuje přístroj vypnout.  Zda má být v provozu třeba jen 8, 12 hodin nebo může jet třeba i 24 hodin denně. Nebo po jak dlouhé době se má čistit (vypustit parafín) a jak dlouhá pauza je doporučována před dalším naplněním novým parafínem. Dále by mě zajímalo, za jak dlouho po zapnutí (v minutách, hodinách, dnech?), by měla být provozuschopná, pokud je teplota nastavená na doporučenou provozní teplotu 55 °C. Nic z toho z návodu nevím.

Dobrý den paní Bartošová,

Na dobu provozu (zapnutí) přístroje není psané pravidlo. Ze zkušenosti víme o třech typech zákazníků.
1.  Přístroj zapíná a vypíná pomocí spínacích hodin, kde má možnost každý den nastavit čas sepnutí a vypnutí.
2.  Přístroj zapíná individuálně ručně dle potřeby.
3.  Přístroj nechává permanentně zapnutý.
 
Čištění parafínové lázně
Je potřeba podřídit stavu lázně. Doporučujeme minimálně 1 x týdně. Minimálně 1 x týdně byste měli zkontrolovat i hladinu vody v základní vaně pod parafínovou odnímatelnou vaničkou. Po vyčištění parafínové vany a kontrole hladiny vody můžete přístroj obratem zapnout a připravit pro provoz.
 
Doba přípravy parafínu
Záleží, jaký parafín používáte, jelikož se často liší teplotou tání a tuhnutí.

Teplotu tání a tuhnutí můžete ovlivnit přidáním parafínového oleje. Všeobecně se doporučuje parafínový olej přidávat 1 : 10. Platí všeobecné pravidlo: čím více parafínového oleje dáte, tím delší dobu zůstane v aplikovatelné formě pro zábaly.

Z výše uvedených důvodů není popsaný přesný postup přípravy parafínu v parafínové lázni.

Uvedu Vám příklad použití ohřevu parafínu jednoho provozu, který neslouží jako návod, ale je to jen zkušenost jiného provozu podobného charakteru.

Ráno v 7 hod nastavte termostat na 90 °C.

V 7.40 zkontrolujte, že parafín je v tekuté formě a stáhněte na minimální možnou teplotu s ohledem na druh parafínu a dávkování parafínového oleje (48 – 55 °C).

V 9 hod by měla být parafínová lázeň připravena pro terapie.

Výše uvedený způsob je nejspíše nejrychlejší přípravou parafínu pro aplikace. Ale je trochu komplikovaný.

Druhá možnost – nastavte nejnižší možnou hodnotu parafínové lázně s ohledem na druh parafínu a dávkování parafínového oleje jak již bylo zmíněno a nechte parafínovou lázeň permanentně v provozu. Pakliže se vám bude tvořit na povrchu lázně pevná struska parafínu, můžete přidat parafínový olej nebo můžete opatrně zvýšit ohřev např. o 1 – 2 °C.

Parafínový olej – dávkování
Čím více parafínového oleje dáte do parafínu, tím více bude i tzv. mazlavější. To není vždy žádoucí. Proto buďte opatrní. Dávkování parafínového oleje se musí zvážit dle typu a požadavků na terapie.

Naše firma se navíc zabývá distribucí špičkových parafínů a parafínových olejů.
Pro více informací se můžete podívat na:
http://www.eureko.cz/Kategorie/parafin/parafin

Dále doporučujeme na údržbu (čištění parafínových stop a skvrn) nejen venkovních obvodových částí parafínových lázní COMBI čistič parafínu a fanga:
http://www.eureko.cz/parafin/prislusenstvi/cistic-parafinu-a-fanga-1-l